EKO? LOGUJ!

Ekologia coraz bardziej wchodzi w naszą codzienność. Dla wielu osób to uciążliwe segregowanie śmieci i  luksus dla bogatych. Na temat życia według ekofilozofii coraz więcej się mówi, powstaje coraz więcej książek i publikacji . To moda czy potrzeba? Dlaczego właśnie teraz zaczynamy brać ją na serio i co jeszcze możemy zrobić?

Takich dziur w koronach drzew poprosimy więcej. Ozonowych? O jedną mniej.

Eko otrzeźwienie

Nasza świadomość na temat zrównoważonego rozwoju rośnie. W pierwszej kolejności „bycie eko” łączymy z naszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Ale to co buduje najbardziej to fakt, że coraz bardziej wychodzimy poza nasz własny wąski punkt widzenia i intencjonalnie wprowadzamy w nasze życie dbałość o środowisko naturalne, los zwierząt czy np. zmiany związane z globalnym ociepleniem. Czy wiecie, że na każdym kilometrze sześciennym oceanów znajduje się 18 tys. sztuk plastikowych odpadów? A czy wiecie ile zwierząt ginie rocznie z tego powodu? Około miliona ptaków i 100 tys. ssaków :(
W 2018 r. for.rest dołączył do akcji „Tu pijesz bez słomki”. W ostatnich latach dowiedziono, że słomki były siódmym najczęściej zbieranym śmieciem na plażach. A przecież słomki to tylko nasze przyzwyczajenie, konsumpcyjny kaprys. Może pomyślicie, że przecież wkład jednej osoby niekupującej napojów ze słomką jest niedostrzegalny. Ale pamiętajcie – jedna osoba rezygnująca ze słomki to już 17 999 plastikowych odpadów, a świadoma rezygnacja przybliża nas do dalszych kroków w stronę eko ;)

Świeży ogórek, cytryna, mięta pieprzowa –
– wiosenna lemoniada z produktów z eko uprawy. Bez słomki!

Eko postanowienie

Obecne czasy, w których żyjemy to ciągła gonitwa za króliczkiem, wyścig szczurów i zgubny konsumpcjonizm. Szerokopojęty dobrobyt coraz częściej definiuje się jako dostęp do czasu wolnego. Minimalizm to coraz częściej obierana droga do wolności od materializmu i szaleństwa posiadania. Permanentny brak czasu i pieniędzy oraz nadmiar gromadzonych rzeczy to problemy z jakimi boryka się teraz co drugi dorosły. Wyrwanie się z tej pułapki możemy zacząć od małych kroków .
Raptem kilka tygodni temu na Instagramie pojawiła się nowa inicjatywa udostępniania swoich noworocznych postanowień ekologicznych, oznaczanych hasztagiem #myecoresolution. Użytkownicy informują się wzajemnie o swoich działaniach wspierając ten nowo powstały ruch pro-eko. Jedni rezygnują z kupowania napoi w plastikowych butelkach, inni o zamianie plastikowych toreb z supermarketu na te wielokrotnego użytku.
Profesor Ewa Bińczyk z Instytutu Filozofii UMK, mówi: „Gdyby uderzył w nas meteoryt i przez to mielibyśmy wyginąć to nie nasza wina. Ale zaśmiecanie oceanów plastikiem, a nawet destabilizację klimatu możemy jeszcze zatrzymać. To leży w zakresie naszej sprawczości. Dlaczego więc nie mielibyśmy spróbować? (…)”.

Żyj bez pośpiechu. Tak niewiele potrzeba do szczęścia :)

Eko wymiana

Za kilka dni zostanie uruchomiona nasza nowa strona internetowa i sklep online. Znajdziecie tam zakładkę, na którą wielu z Was długo czekało – wymiana starego kubka na nowy :D Mamy na myśli nasze ręcznie malowane kubki, które służyły Wam już jakiś czas, z których powoli znikają wzory. W duchu #zerowwaste zetrzemy z kubka stary wzór, zdezynfekujemy kubek, odtłuścimy go i następnie naniesiemy nowy wzór w kalce ceramicznej, który trwale scali się ze szkliwem. Bardzo zachęcamy Was do podjęcia takich kroków ratunkowych, ponieważ porcelana, którą oferujemy jest najlepszej jakości – nie pęka i nie przebarwia się, a przede wszystkim to prawdziwe zero waste! Więcej na ten temat przeczytacie już wkrótce na naszej nowej stronie www ;)

Idzie nowe i niezniszczalne. Stay tunned!

AP

Zajrzyj także tutaj ... :)