KSIĄŻKI, KTÓRE POZWOLĄ WAM ZAKIEŁKOWAĆ

Domowa dżungla

Rośliny domowe są nieocenionymi przyjaciółmi. Dzięki temu przez ostatnie lata były kolekcjonowane, podziwiane, fotografowane, a ostatnio zachwycamy się nimi na nowo. Temat ich uprawy jest niezwykle rozległy i obejmuje aspekty bezpieczeństwa (Czy można je mieć w sypialni? Czy rośliny są bezpieczne dla zwierząt?), estetyki i botanicznej precyzji.

Podczas spotkań w for.rest, w komunikacji on i off-line, często powtarzają się pytania o sprawdzone źródła wiedzy na tematy związane z uprawą domowej dżungli. Zebraliśmy nasze ulubione pozycje i postanowiliśmy opisać je dla Was – na wypadek, gdybyście szukali odpowiedniego źródła wiedzy albo prezentu dla fanatyka roślin. Nasze propozycje to prawdziwe perełki i warto rozważyć inwestycję w rozbudowanie domowej biblioteczki – będą Wam służyć wiele, wiele sezonów. A gdybyście za nic w świecie nie mogli na nie trafić, albo chcielibyście przejrzeć je przed zakupem, mamy je u siebie i chętnie oddamy w Wasze ręce podczas chwili dla siebie nad ulubioną kawą i kawałkiem ciasta przy Nabielaka 8/10 w Warszawie!

 

Indoor Green Living with Plants

Autor tej świetnej książki jest jednocześnie założycielem uroczego sklepu w Melbourne pod szyldem Mr Kitly (po kliknięciu w link dostaniecie się na profil Instagramowy, który warto obserwować!). Jako dwudziestolatek spędził część swojego życia w Japonii, która zachwyciła go sposobem kultywowania roślin i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jak mówi, rośliny domowe mogą tworzyć nowe światy, a dbanie o nie może być wzbogacającym i refleksyjnym doświadczeniem. Morał płynący z tej książki jest jasny do odczytania: kontakt z roślinami przybliża nas do szczęścia. W pełni się zgadzamy!


Trochę Australijskiego luzu zamkniętego na kartach tej książki to świetny pomysł na prezent, do kupienia tutaj 

Urban Botanics

Niezawodny przewodnik po świecie roślin doniczkowych, który przyda się osobom zaczynającym swoją kolekcję oraz tym, którzy chcą ją poszerzyć. Tę książkę możecie potraktować zarówno jako inspirację, jak i źródło cennych informacji. Polecamy szczególnie ze względu na piękne, ręczne ilustracje (może dlatego mamy do niej taki sentyment?).

 

Let’s Garden. A Step by Step Introduction

Jaki jest najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi? Nauka przez zabawę! Dzięki tej książce poznacie ciekawe zabawy związane z uprawą roślin i nowe sposoby na wykorzystanie dostępnych w każdym domu rzeczy (karmnik z masła kokosowego? Nie pomyśleliśmy o tym wcześniej).  10 zilustrowanych i obfotografowanych zajęć opisanych w tej książce pomoże Waszym dzieciom się usamodzielnić i rozwinąć kreatywność.

Czy na Waszych półkach są pozycje, którymi chcielibyście się podzielić? Czekamy na wskazówki!

Zajrzyj także tutaj ... :)